کد خبر: 844459 A

رهبران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان در پاریس گرد هم می‌آیند تا راهی برای پایان درگیری‌ها در شرق اوکراین بیابند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رهبران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان امروز -‌دوشنبه- در پاریس گرد هم می‌آیند تا راهی برای پایان درگیری‌ها در شرق اوکراین بیابند. 

فرانسه امیدوار است که این نشست بتواند به حل بحران مناطقی چون دونباس کمک کند و تنش‌ها در این منطقه را بکاهد. این نشست در حالی برگزار می‌شود که رهبران این چهار کشور در سال ۲۰۱۴ نیز برای رسیدن به صلح در اوکراین با یکدیگر دیدار کرده بودند. 

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین، در این میان موضعی بسیار متزلزل دارد. وی پس از اعلام این‌که وضعیت ویژه‌ای برای دونباس قائل می‌شود، از سوی ناسیونالیست‌ها به «تسلیم در برابر روسیه» متهم شد. وی گفته که می‌خواهد درباره شرایط برگزاری انتخابات در این منطقه، آتش‌بس تمام‌وکمال و بازگشت این منطقه به خاک اوکراین با همتای روس خود و دیگر رهبران این نشست رایزنی کند. 

«رولاند هارتویگ» معاون حزب «آلترناتیو برای آلمان» در پارلمان، گفت که به اعتقاد وی زلنسکی بنا دارد به راه‌حلی جدی برای حل بحران اوکراین برسد.

وی گفت: «زلنسکی از یک سو تحت فشار زیادی از جانب ناسیونالیست‌های اوکراینی قرار دارد تا بدون گرفتن امتیاز از روسیه، امتیازی به این کشور ندهد.»

فرانسه نشست نرماندی روسیه و اوکراین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر