کد خبر: 844341 A

فرآیند استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا، امروز -‌دوشنبه- وارد فاز جدیدی می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز، فرآیند استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، امروز -‌دوشنبه- وارد فاز جدیدی می‌شود و کمیته قضایی مجلس نمایندگان شروع به شنیدن شهادت‌های هر دو طرف این دعوی می‌کند. این در حالی است که دست‌نویس دموکرات‌ها در این زمینه خواستار اجرایی شدن بندهای استیضاح و متهم کردن رئیس‌جمهور به جرایم بزرگ و فشار آوردن به اوکراین برای پیروزی بر رقبای سیاسی‌اش شده‌اند. 

حقایق اصلی

  • کمیته قضایی مجلس نمایندگان استدلال‌های وکلای جمهوری‌خواه و دموکرات را خواهد شنید. 
  • «اقامه دعوی اولیه» را «بری اچ. برک»، از اعضای دموکرات کمیته و «استفن آر. کاستور»، از اعضای جمهوری‌خواه برعهده خواهند داشت. در ادامه شورای دموکراتیک کمیته اطلاعات مجلس شواهد موجود برای استیضاح را ارائه خواهد داد و کاستور تلاش می‌کند این شواهد را رد کند. در ادامه اعضای کمیته قضایی از وکلا سؤال خواهند پرسید. 
  • این فرآیند از ساعت ۹ صبح به وقت محلی آغاز می‌شود. 

این در حالی است که کمیته قضایی بنا ندارد همانند فرایند تحقیقات از افراد حقیقی بخواهد که شهادت دهند، بلکه وکلای جمهوری‌خواه و دموکرات در این زمینه وارد عمل شده و تلاش می‌کنند داده‌های ارائه‌شده پیشین از سوی شاهدان را تحلیل کنند. 

کاخ سفید اعلام کرده که بنا ندارد در این جلسات شرکت کند. این بدان معناست که هیچ‌یک از وکلای ترامپ در این فرایند حضور نخواهند داشت. 

پس از برگزاری این جلسات،‌ مجلس نمایندگان بندهای مربوط به استیضاح را در رابطه با سوءاستفاده از قدرت و دیگر جرایم مطرح کرده و پیش از فرا رسیدن کریسمس نمایندگان درباره آن رای‌گیری خواهند کرد. 

مجلس نمایندگان آمریکا دونالد ترامپ استیضاح ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر