کد خبر: 843382 A

نظامی سعودی عامل حمله به پایگاه فلوریدا پیش از انجام حمله به این پایگاه اعلام کرده بود که آمریکا کشوری شرور بوده و وی از آن بیزار است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «محمد الشمرانی»، دانشجوی نظامی سعودی و عامل حمله به پایگاه فلوریدا که سه کشته بر جای گذاشت، پیش از انجام حمله اعلام کرده بود که از آمریکا به دلیل شرارت این کشور متنفر است.

سایت «انتلجنس گروپ» ویژه پیگیری فعالیت‌های گروه‌های افراطی در اینترنت و رسانه‌ها تصویری از کارت ورود به این پایگاه را منتشر و آن را متعلق به محمد سعید الشمرانی عامل حمله مذکور اعلام کرد.

pens

این سایت نوشته است که شمرانی پیش از انجام حمله و کشته شدن، بیانیه کوتاهی را در توئیتر منتشر کرده و نوشته است: «من علیه شر هستم و آمریکا کلا به یک کشور شرور تبدیل شده است».  

در ادامه بیانیه شمرانی آمده است: «من به این دلیل که فقط آمریکایی هستید علیه شما نیستم، من از شما به دلیل آزادی‌تان متنفر نیستم، از شما بیزارم زیرا هر روز مرتکب جنایت نه تنها علیه مسلمانان بلکه علیه بشریت می‌شوید و از این جنایت‌ها حمایت مالی می‌کنید». 

این سایت تأکید کرده است که روش انجام حمله مسلحانه دال بر آن است که شمرانی به یک گروه افراطی منتسب نیست اما  اگر گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گیرد، موضوعی غافلگیر کننده نخواهد بود.

سایت مذکور بیانیه فرد تیرانداز را حاوی انگیزه‌های تروریستی توصیف کرده چرا که وی از اظهارات «اسامه بن لادن»، سرکرده گروه تروریستی القاعده اقتباس کرده است. 

«مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا به دنبال حمله به پایگاه «پنساکولا»  ضمن اعلام بررسی اقدامات لازم برای تضمین امنیت تأسیسات نظامی آمریکا تأکید کرد که عامل تیراندازی افسر ستوان دوم گروه‌های سعودی است که آموزش‌هایی را برای خلبانی نظامی در آمریکا دریافت کرده است.

پنتاگون نیز بلافاصله  اعلام کرد که نظامی سعودی تمرینات خود را در آمریکا از ماه آگوست ۲۰۱۷ در چارچوب برنامه آموزش نظامی به نیروهای خارجی آغاز کرده بود و قرار بود که تا آگوست ۲۰۲۰ در این کشور حضور داشته باشد. 

«سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی به دنبال این حمله با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تماس گرفت تا مراتب تسلیت خود را در پی این حادثه اعلام کند. 

وی به ترامپ تأکید کرده بود که عامل حمله مرتکب جنایت فجیعی شده است و او نماینده مردم عربستان که به مردم آمریکا احترام می‌گذارند، نبوده است.

بیانیه فلوریدا مهاجم سعودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر