کد خبر: 843079 A

فلسطین نسبت به گزارش دادگاه لاهه در ارتباط با جنایت‌های جنگی در این کشور ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین با انتشار بیانیه‌ای نسبت به گزارش دادگاه لاهه در ارتباط با جنایت‌های جنگی در این کشور ابراز نگرانی کرده است. 

مالکی تأکید کرده است: «کشور فلسطین با نگرانی شدید از گزارش سالانه در ارتباط با وضعیت فلسطین  که از سوی دفتر دادستان کل دادگاه بین‌المللی لاهه صادر شده، اطلاع یافته است».

وی در ادامه افزود: «در حالی که فلسطین می‌داند دادستان کل لاهه با این گزارش قصد ندارد هیچ قطعنامه یا نتایج قانونی اتخاذ یا اعلام کند، این موضوع، تحریف یا حتی حذف اطلاعات مربوطه را توجیه نمی‌کند».

مالکی گفت: «گزارش صادره به جای وصف عینی و دقیق حقایق مربوط، به روایت‌های گمراه کننده با ماهیت سیاسی تحت پوشش برابری کاذب استناد می‌کند و با این عمل تلاش می‌شود بر عدالت، غالب شده و صدای قربانیان خاموش شود». 

وی در ادامه افزود: «این گزارش وقایع سیاسی یکجانبه را منتشر کرده و نتایج قانونی مبتنی بر منابع بین‌المللی و موثق  مستقل را نادیده گرفته است». 

مالکی تأکید کرد که این روند بدون شک می‌تواند اعتبار و عینیت دادگاه را به طور جدی تضعیف کند.

دادستان کل دادگاه بین‌المللی جنائی روز گذشته- پنجشنبه- گزارشی را درباره فعالیت‌های مرتبط با تحقیقات اولیه در سال ۲۰۱۹ منتشر و درگیری‌های مختلف را که درباره آنها تحقیقات اولیه انجام داده، مورد بررسی قرار داده است.

به‌رغم به پایان رسیدن گزارش، اسرائیل به دلیل ارتکاب جنایت علیه مردم فلسطین محکوم نشده است. 

 

 

 

اسرائیل دادگاه لاهه ابراز نگرانی فلسطین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر