کد خبر: 842453 A

سه نخست‌وزیر پیشین لبنان اعلام کردند که نادیده گرفتن استعفای نخست‌وزیر و غفلت از رایزنی‌های پارلمانی تا این لحظه برای تعیین نخست‌وزیر مکلف به مفهوم بی توجهی به خواسته‌های مردم لبنان است.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «تمام سلام»، «فؤاد سنیوره» و «نجیب میقاتی» نخست‌وزیران پیشین لبنان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که نادیده گرفتن استعفای دولت «سعد الحریری» و غفلت از انجام رایزنی‌های پارلمانی برای تعیین نخست‌وزیر مکلف همراه با نادیده گرفتن خواسته‌های نزدیک به پنج سال مردم، بی‌توجهی به خواسته‌های مردم لبنان و نادیده گرفتن خواست و اراده آنها از سوی رئیس‌جمهوری به شمار می‌رود. 

در ادامه این بیانیه آمده است:‌ «حمله بی‌سابقه به موضع نخست‌وزیری، جنایت خطرناکی علیه وحدت مردم لبنان و احکام قانون اساسی به شمار می‌رود». 

این بیانیه افزوده است:‌ «هر نامزدی برای نخست‌وزیری که پیش از تکلیف به رایزنی‌ها برای ساختار دولت و اعضای آن وارد شده و  قبول کند از طرف کمیته‌ای غیر واجد شرایط مورد آزمایش قرار بگیرد، این عمل او در نقض قانون اساسی نقش داشته و باعث تضعیف و ضربه زدن به جایگاه نخست‌وزیری می‌شود». 

 

لبنان نخست وزیران پیشین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر