کد خبر: 841765 A

دیوان کیفری بین‌المللی اعلام کرد:

دیوان کیفری بین‌المللی اعلام کرد که بنا ندارد پرونده جنایت جنگی اسرائیل در سال ۲۰۱۰ را بار دیگر باز کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی فری بیکن، دیوان کیفری بین‌المللی روز گذشته -‌دوشنبه- اعلام کرد که بنا ندارد پرونده جنایت جنگی اسرائیل در سال ۲۰۱۰ را بار دیگر باز کند. در این سال، مقام‌های اسرائیل مانع یک ناو کوچک مخالفان این رژیم که به مقصد غزه در حال حرکت بود، شدند؛ اتفاقی که به مواجهه‌ای خونین انجامید. 

دیوان کیفری بین‌المللی اعلام کرد که بار دیگر پرونده درگیری میان نیروهای اسرائیل و خدمه کشتی مرمره را که تلاش داشت محاصره نوار غزه را بشکند باز نمی‌کند. 

وکلای اسرائیل برای پیروزی در موضوع و عدم بازگشایی مجدد این پرونده تلاش‌های بسیار کردند. این در حالی است که احکام دیوان کیفری بین‌المللی معمولا علیه رژیم صهیونیستی تمام می‌شود. دیوان بین‌المللی کیفری در حالی این تصمیم را اتخاذ می‌کند که بیشتر دادگاه‌های سراسر اروپا تحریم‌ها و محدودیت‌های گوناگونی را در واکنش به جنایت‌های رژیم صهیونیستی و محاصره غزه برای اسرائیل در نظر گرفته‌اند. 

«فاتو بنسودا»، دادستان دیوان کیفری بین‌المللی، روز گذشته اعلام کرد: «دادستانی بدین وسیله اعلام می‌کند که تحقیق درباره این پرونده باید متوقف شود. هیچ مبنای منطقی برای ادامه این تحقیقات وجود ندارد، چراکه هیچ مبنای منطقی برای این‌که این پرونده قابل ارائه در دادگاه است، وجود ندارد.»

اسرائیل دیوان کیفری بین‌المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر