کد خبر: 841715 A

کاردار سفارت امارات در دمشق:

کاردار سفارت امارات در سوریه ابراز امیدواری کرد که ثبات و امنیت در سراسر کشور سوریه تحت رهبری رئیس جمهوری این کشور حاکم شود.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا، سفارت امارات در سوریه روز گذشته- دوشنبه- مراسم جشنی به مناسبت چهل و هشتمین سالگرد عید ملی خود برپا کرد.

«عبدالحکیم ابراهیم النعیمی»، کاردار سفارت امارات در دمشق گفت: «روابط سوریه و امارات استوار و متمایز و مبتنی بر اصول روشن و ثابتی است که قاعده حاکم بر آن اتحاد عربی از طریق اتخاذ سیاست اعتدال‌گرایی است».

وی ابراز امیدواری کرد که ثبات و امنیت در سراسر سوریه تحت رهبری «بشار اسد» رئیس‌جمهوری این کشور حاکم شود.

نعیمی از دولت سوریه و مردم این کشور برای استقبال گرم و نیز از تیم وزارت خارجه برای حمایت در مسیر رفع مشکلات سفارت امارات برای انجام وظایف خود با هدف تعمیق روابط بین دو کشور برادر تشکر و قدردانی کرد. 

«فیصل المقداد» معاون وزیر امور خارجه سوریه نیز با بیان تاریخ روابط دوجانبه تأکید کرد که سوریه و امارات دارای مشترکات بسیاری هستند.

مقداد تأکید کرد که سوریه هرگز حمایت امارات در جنگ علیه تروریسم را فراموش نخواهد کرد. امارات این حمایت را با استقبال از مردم سوریه تا پایان جنگ اثبات کرد.

وی با دعوت به همکاری عربی برای مقابله با خطرهای تهدید کننده در منطقه گفت: «سوریه پیروزی‌های بزرگی علیه تروریسم محقق کرده و سایر مناطقی که تحت سیطره گروه‌های تروریستی هستند، به زودی به چتر دولت باز  خواهند گشت».

بشار اسد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر