کد خبر: 841618 A

دادستان مصر در راستای پیگیری پرونده خودکشی جوان دانشجو، پنج نگهبان امنیتی برج القاهره و خانواده وی را احضار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از الوطن المصریه، «حماده الصاوی» دادستان کل مصر روز دوشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تحقیقات گسترده در مورد انتشار فیلم دوربین‌های مدار بسته برج در حادثه خودکشی دانشجوی دانشکده مهندسی دانشگاه «هلوان» که عصر شنبه خود را از بالای برج پرتاب کرد، در حال انجام است.

منابع امنیتی و قضایی گفتند که انتشار این فیلم باعث آسیب به منافع عمومی و ترویج شایعات در شبکه‌های اجتماعی و متعاقب آن سرزنش شدن مسئولان شده است، که در حالی که در این حادثه خودکشی ناشی از کوتاهی‌های خانواده‌ این دانشجو بوده است. 

تحقیقات دادستان در مورد حادثه خودکشی ثابت کرده که پشت پرده این اتفاق هیچ جرم و جنایتی نبوده و دانشجو به تنهایی خودکشی کرده است. خانواده وی در گزارشی به پلیس گفتند که وی تقریباً چهار ماه در وضعیت روحی بدی بوده است.

خانواده این جوان اعلام کردند که وی دو ساعت قبل از این حادثه خانه را ترک کرد و به آنها گفت که قصد دارد به دیدن دوستش در شهر نصر برود تا این که از خودکشی وی از طریق پلیس مطلع شدند. 

اما آخرین کلماتی که در سایت «صراحه» به وی نسبت داده شده است چنین است:  «سلام بر شما. من دانشجوی یکی از دانشکده‌های مهندسی هستم، تصمیم گرفتم بعد از پنج سال تحصیل در دانشکده خودکشی کنم. دنیا جای کمدی است، ........ و هرگز تصور نمی کردم که خودکشی کنم.»

خودکشی دانشجوی مصری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر