کد خبر: 841611 A

وزیر جنگ پیشین اسرائیل گفت که هنوز متعهد به تشکیل دولت متحد و فراگیر است و به همین دلیل از ائتلاف با رهبران لیکود و آبی‌-سفید خودداری می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز آو اسرائیل، «آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ پیشین اسرائیل روز گذشته -‌دوشنبه- از تصمیمش مبنی بر حمایت هم‌زمان از «بنیامین نتانیاهو»، ‌نخست‌وزیر این رژیم و «بنی گانتز» رهبر حزب آبی و سفید برای تشکیل دولت منصرف شد. 

لیبرمن گفت که این پیشنهاد تنها زمانی پابرجا است که اراده‌ای راستین برای تشکیل دولت ائتلافی از سوی لیکود و آبی و سفید وجود داشته باشد. وی گفت که در صورت نبود چنین اراده‌ای از هیچ یک از این سیاستمداران حمایت نخواهد کرد. 

لیبرمن در جمع اعضای حزب «اسرائیل خانه ما» در کنست گفت که هنوز متعهد به تشکیل دولت متحد و فراگیر است و وعده او به «رئووین ریولین» رئیس‌ رژیم صهیونیستی مبنی بر حمایت از نتانیاهو و گانتز «ابزاری دیگر برای رسیدن به همین هدف بوده است».

وی همچنین گفت: «می‌خواهم دولت متحد شکل گیرد. برخلاف باقی احزاب، اسرائیل خانه ما تنها حزبی بود که از روز نخست انتخابات اعلام کرد که در پی تشکل دولت فراگیر و متحد است».

لیبرمن گفت که نتانیاهو و گانتز «مشغول انداختن تقصیر بر گردن دیگری هستند و در حال حاضر علاقه‌ای به تشکیل دولت فراگیر ندارند.»

آویگدور لیبرمن بنیامین نتانیاهو بنی گانتز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر