سرخط خبرها:
کد خبر: 841227 A

اختلاف احزابی که رویکردی یکسان در قبال برگزیت دارند، بیش از هر چیز به نفع حزب محافظه‌کار تمام می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «کارولین هگی» و «اما کلند» هر دو می‌خواهند مانع برگزیت شوند، اما در زادگاه‌شان کانتربوری به احزاب گوناگونی رای می‌دهند. 

هگی ۶۴ ساله که در بخش خدمات سلامت مشغول به کار است از حزب کارگر حمایت می‌کند، حزبی که خواستار همه‌پرسی مجدد درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است. کلند، ۴۲ ساله و کارگر در یک مغازه، از حزب لیبرال‌دموکرات که در پی لغو برگزیت است، حمایت می‌کند. 

این نکته که این دو حزب به‌جای تشکیل ائتلاف عیله یکدیگر دست به مبارزه می‌زنند احتمال پیروزی نامزد حزب محافظه‌کار را در انتخابات ۱۲ دسامبر بالا می‌برد. این سناریو در بسیاری از حوزه‌های رای‌گیری سراسر کشور تکرار می‌شود و این امر بیش از همه به سود «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا،‌است که بنا دارد اکثریت را در پارلمان آینده این کشور به دست گیرد. 

این در حالی است که حزب برگزیت اعلام کرده که بنا ندارد در انتخابات شرکت کند تا رای هواداران برگزیت سرشکن نشود. هگی ۶۴ ساله می‌گوید: «نتیجه این انتخابات را می‌تواند اختلافی بسیاری اندک تعیین کند و من نگران این هستم که به‌رغم موضع یکسانی که در قبال برگزیت داریم، در حال فعالیت علیه یکدیگر باشیم».

کلند اما نظر دیگری دارد و معتقد است که نمی‌تواند به حزب کارگر رای دهد، چراکه موضع این حزب در قبال برگزیت واضح نیست و رهبری آن ‌به دست کسی چون «جرمی کوربین» است که بارها نسبت به اروپا ابراز تردید کرده است.  

 

بریتانیا برگزیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر