کد خبر: 840840 A

یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه امروز- یکشنبه- تأکید کرد که بیانیه واشنگتن درباره جلسه‌های کمیته قانون اساسی ارزشی ندارد و بر عملکرد کمیته و ماهیت گفت‌وگوهای آن تأثیر نخواهد گذاشت.

به گزارش ایلنا به نقل از  سانا، یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه امروز- یکشنبه- تأکید کرد که بیانیه واشنگتن درباره جلسه‌های کمیته قانون اساسی ارزشی ندارد و بر عملکرد کمیته و ماهیت گفت‌وگوهای آن تأثیر گذار نخواهد بود. 

وی در ادامه افزود که بیانیه صادر شده از سوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر و به صورت قاطع بر تلاش‌های آمریکا برای دخالت در امور کشورها و تحمیل برنامه‌های ویژه خود که آخرین مورد آن دخالت در عملکرد کمیته قانون اساسی است، تأکید می‌کند. 

این منبع ادامه داد: «دولت سوریه تأکید می‌کند که این گفت‌وگوی سوری- سوری است  و هیچ کس حق دخالت در آن یا حمایت از گروهی خاص تحت هر بهانه‌ای را ندارد و نقش سازمان ملل و نماینده ویژه آن، فقط به تسهیل روند مذاکرات کمیته و امور آن محدود می‌شود». 

وی در پایان گفت: «آرا یا بیانیه‌های آمریکا و کشورهای دیگر هیچ ارزشی ندارد و بر عملکرد کمیته و ماهیت گفت‌وگوها و ساختار و محتوای آن اثر گذار نخواهد بود». 

وزارت خارجه امریکا روز گذشته هیأت نماینده دولت سوریه در کمیته قانون اساسی را به تلاش برای توقف عملکرد این کمیته از طریق ارائه پیش‌شرط متهم کرد.

پیش از این نیز «گیر پدرسون» نماینده سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که طرف‌های کمیته قانون اساسی نتوانستند درباره جدول کاری مذاکرات به توافق دست یابند.

وی ابراز امیدواری کرده بود که این توافق در دور آینده حاصل شود.

دولت سوریه سوریه قانون اساسی واشنگتن وزارت خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر