کد خبر: 840349 A

رهبر حزب اتحادگرای دموکراتیک بریتانیا:

رهبر حزب اتحادگرای دموکراتیک بریتانیا گفت که از دولت تحت رهبری رهبر حزب کارگر حمایت نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی اسکای نیوز، «آرلین فاستر»، رهبر حزب اتحادگرای دموکراتیک، اعلام کرد که حزبش از دولتی که رهبری آن بر عهده «جرمی کوربین»، رهبر حزب کارگر بریتانیا باشد حمایت نخواهد کرد. 

وی در گفت‌وگو با اسکای نیوز اعلام کرد که مخالفت با مرزبندی دریای ایرلند تنها نکته‌ای است که این دو حزب بر سر آن با یکدیگر توافق دارند.

فاستر همچنین افزود که چنانچه اعضای حزب محافظه‌کار خواستار حمایت این حزب هستند، باید در مفاد توافق برگزیت تغییراتی ایجاد کنند. 

وی گفت: «اگر بوریس جانسون به من زنگ بزند به وی خواهم گفت که باید تغییراتی در این توافق و مسائل گمرکی مربوط به آن ایجاد کند. تنها با اعمال این تغییرات است که می‌توان به حمایت از دولت اندیشید.»

رهبر حزب اتحادگرای دموکراتیک در ادامه گفت که این‌که کوربین در برابر طرح برگزیت نخست‌وزیر بریتانیا مقاومت نشان داده به این معنا نیست که حضور او در راس دولت قابل‌توجیه باشد.

وی افزود: «می‌شود گفت که او در یک زمینه موضعی همانند نخست‌وزیر فعلی پی خواهد گرفت، اما در دیگر موارد، موضعی که او اتخاذ می‌کند هم برای ایرلند بد است، هم برای بریتانیا. به همین خاطر از دولت تحت رهبری کوربین حمایت نمی‌کنیم.»

بریتانیا جرمی کوربین بوریس جانسون آرلین فاستر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر