کد خبر: 840297 A

وزیر گردشگری تونس:

وزیر گردشگری تونس مدعی شد که ۹۰ درصد گردشگران یهودی که از سرزمین‌های اشغالی به این کشور می‌آیند، اصالتا تونسی هستند و آنها حق بازگشت به کشور و دریافت گذرنامه را دارند.

به گزارش ایلنا، «رونی الطرابلسی»، وزیر گردشگری تونس در مصاحبه با خبرگزاری آلمان مدعی شد که ۹۰ درصد گردشگران یهودی که از سرزمین‌های اشغالی وارد این کشور می‌شوند، اصالتا تونسی هستند و حق بازگشت به کشور خود و دریافت گذرنامه برای تسهیل ورودشان را دارند. 

وزیر گردشگری تونس مدعی شد که بخش گردشگری این کشور سال آینده با امتحان سختی روبه‌رو خواهد شد، چرا که نگران است اظهارات «قیس سعید»، رئیس‌جمهوری فعلی این کشور در تبلیغات انتخاباتی خود درباره منع ورود یهودیان اسرائیل با گذرنامه‌های اسرائیلی به کنیسه «الغریبه» بر جشن‌های سالانه در این معبد یهودی واقع در جزیره گردشگری «جربه» در تونس تأثیر گذارد. 

طرابلسی مدعی شد: «سیاست ارتباطی به دیانت ندارد. این امر به موضوع حج و انجام مناسک دینی مربوط است، ما باید درها را به روی همه یهودیان بگشاییم».

وی در ادامه ادعاها خود افزود: «رئیس‌جمهور گفت که مشکلی با یهود ندارد. به اعتقاد من این مشکل در اعیاد دینی در معبد الغریبه مطرح خواهد شد». 

سال گذشته حدود هفت هزار یهودی از نقاط مختلف جهان از معبد الغریبه دیدن کردند که سه هزار نفر آنها از سرزمین‌های اشغالی آمده بودند. 

تونس در سال جاری بیش از هشت میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر جذب کرده که به تبع، درآمدهای مالی این بخش در مقایسه با سال گذشته به میزان ۳۸ درصد افزایش یافته است. 

وزیر گردشگری تونس ازآغاز اجرای استانداردهای یکسان با اتحادیه اروپا در هتل های تونس از آغاز سال ۲۰۲۰ خبر داد تا این بخش را تقویت و مناطق باستانی را برای گردشگری آماده و پروژه «راه شراب» را با اروپا احیا کند.

اسرائیل یهودی وزیر گردشگری تونس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر