کد خبر: 840235 A

ینس استولتنبرگ:

دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در نشستی خبری خواستار اتحاد بیشتر میان اعضای این سازمان شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، «ینس استولتنبرگ»، دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، روز گذشته -جمعه- در نشستی خبری خواستار اتحاد بیشتر میان اعضای این سازمان شد. 

اعضای ناتو در حالی بناست در ماه آینده میلادی هفتادمین سالگرد شکل‌گیری این اتحاد را جشن بگیرند که اختلاف بر روابط میان این کشورها سایه افکنده است. استولتنبرگ در نشستی خبری با حضور رئیس‌جمهوری فرانسه گفت: «کشورهای عضو ناتو همچنان سنگ بنای صلح و ثبات هستند. ما ۲۹ متحد هستیم و هر کدام تاریخ، فرهنگ و عمل سیاسی خود را داریم. نباید از اختلاف تعجب کنیم، قدرت ناتو در این نهفته که همواره خواهیم توانست بر این دشواری‌ها فائق آییم و اتحاد با یکدیگر را حفظ کنیم.»

وی همچنین با اشاره به سخنان «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه مبنی بر مرگ مغزی ناتو گفت: «ما در حال حاضر روسیه را تهدیدی نظامی برای ناتو نمی‌دانیم،‌ اما چالش استراتژیک این کشور برای ما غیرقابل‌انکار است.»

دبیرکل ناتو همچنین گفت که سرمایه‌گذاری سنگین روسیه در مدرن‌سازی ارتشش «سنگ‌بنای توافق کنترل تسلیحاتی در اروپا را زیر سؤال می‌برد».

وی همچنین گفت که اقدام‌های مشابهی در چین در حال انجام است و این کشور «حضور خود را در اقیانوس آرام، بالکان و فضای سایبری افزایش داده است».    

ناتو ینس استولتنبرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر