کد خبر: 839634 A

آمریکا پیشنهاد مبادله یک زندانی روس با یک عضو سابق نیروی دریایی ایالات متحده که در مسکو زندانی است را رد کرد.

ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه پیشنهاد مبادله یک زندانی روس با یک عضو سابق نیروی دریایی آمریکا را که نزدیک به یک سال است به اتهام جاسوسی در مسکو زندانی است، رد کرد.

«پل ویلان» شهروند آمریکایی که گذرنامه‌های آمریکایی، بریتانیایی، کانادایی و ایرلندی دارد، روز ۲۸ دسامبر سال گذشته در هتلش در مسکو توسط نیروهای سرویس اطلاعاتی روسیه دستگیر شد.

پس از آن‌که روز چهارشنبه یک دیپلمات آمریکایی از وی در زندان دیدار کرد، سفارت آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از وضعیت سلامتی این تبعه آمریکایی در زندان ابراز نگرانی کرد و نحوه درمان وی توسط مقام‌های روس را «شرم‌آور» خواند.

مسکو اعلام کرده است که پل ویلان را با یک فلش مموری حاوی اطلاعات طبقه‌بندی شده یافته است.  ویلان تاکید می‌کند که این فلش مموری را یک آشنای روسی به وی داده است و او تصور می‌کرده حاوی تصاویر تعطیلات باشد.

پیشتر وکیل مدافع روس ویلان از آمریکا و دیگر کشورها خواسته بود برای مبادله موکلش وارد عمل شوند. اما «جلی فیشر» کاردار سفارت آمریکا در مسکو، این پیشنهاد را رد کرده است.

فیشر در این باره گفت: «نیازی به بحث درباره مبادله نیست. هیچ مدرکی وجود ندارد، هیچ گونه جرمی واقع نشده است. آنها باید او را آزاد کنند.»

 

 

پل ویلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر