کد خبر: 839438 A

یک مقام جنبش فتح فلسطین امروز- چهارشنبه- اعلام کرد که رئیس تشکیلات خودگردان زمان برگزاری انتخابات سراسری را در سایه واکنش گروه‌­های انتخاب شده توسط کمیته مرکزی تعیین خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آلمان، «حسین الشیخ»، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح امروز- چهارشنبه- در توئیتی اعلام کرد که «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان زمان برگزاری انتخابات سراسری در سایه واکنش گروه‌­های وابسته به کمیته مرکزی انتخابات اعلام خواهد کرد.

وی در ادامه افزود که عباس پس از بازگشت از سفر قطر پاسخ جنبش حماس درباره موضوع انتخابات را از «حنا ناصر»، رئیس کمیته مرکزی انتخابات دریافت خواهد کرد.

شیخ گفت: «پیشتر گروه‌­ها نظر خود را ارائه داده­‌اند و رئیس با توجه به پاسخ‌­ها زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری را تعیین خواهد کرد».

کمیته مرکزی انتخابات اعلام کرد که رایزنی‌­هایش درباره انتخابات سراسری کامل شده و قرار است که هیأت ارسالی آن به ریاست ناصر امروز از غزه باز گردد.

در بیانیه صادر شده توسط کمیته انختابات آمده است که این کمیته روز گذشته- سه شنبه- با رهبران حماس نشست داشته و پاسخ آنها را به صورت مکتوب دریافت کرده است.

«اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی حماس روز گذشته به دنبال دیدار با رئیس کمیته انتخابات اعلام کرد که پاسخ این جنبش را به صورت مکتوب به ناصر تحویل داده که حاوی موضع مثبت آن در قبال انتخابات است.

هنیه گفت: «حماس به انتخابات به عنوان ابزاری برای خروج از بن‌بست فعلی فلسطین و پایان دادن به تقسیم داخلی و تأسیس نظام فلسطینی مبتنی بر اصل شراکت می­‌نگرد». 

محمود عباس انتخابات سراسری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر