کد خبر: 839293 A

یک هیأت نظامی روس روز گذشته- سه شنبه- با فرماندهان کرد نشستی محرمانه درباره مسائل خدماتی در منطقه فرات برگزار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری هاوار، یک هیأت نظامی روس به ریاست «الکسی کیم» روز گذشته- سه‌شنبه- با «مظلوم کوبانی»، فرمانده نیروهای قسد و برخی دیگر از فرماندهان اداره خودگردان کُرد در منطقه فرات پشت درهای بسته دیدار و درباره امور خدماتی در این منطقه بحث و تبادل نظر کردند. 

به دنبال این نشست، «محمد شاهین»، معاون ریاست مشترک شورای اجرایی اداره خودگران منطقه شرق فرات گفت: «به همراه این هیأت روس نقش نیروهای روسیه در منطقه فرات و وضعیت سخت انسانی در این منطقه پس از حمله ترکیه را بررسی و مکانیزم اجرائی مشترک بین اداره خودگردان و دولت روسیه برای حفظ امنیت و سلامت و ثبات منطقه را بررسی کردیم».

وی در ادامه افزود: «یکی از مهم‌ترین محورهای این گفت‌وگو، موضوع نقض توافق سوچی توسط ترکیه و مزدورانش به‌رغم پایبندی نیروهای دموکرات سوریه به این توافق بوده و هیأت روس وعده‌هایی را برای توقف حملات ترکیه طی چند روز آینده ارائه داد». 

اما کیم در اظهارات مطبوعاتی خود بدون اشاره به نقض توافق از سوی ترکیه تأکید کرد که هدف این دیدار بررسی امکان برقراری زندگی مسالمت‌آمیز و حل مشکلات اجتماعی  و ارائه خدمات و کمک‌های پزشکی و انسانی بوده و بر احیای کارخانه‌ها و شبکه‌های غذائی، نیروگاه‌های برق و سایر تأسیسات مهم حیاتی تمرکز کرد.

وی این نشست را مفید توصیف و تأکید کرد که روسیه ضامن امنیت این منطقه و کل سوریه بوده و در حد توان برای تحقق امنیت و صلح و شکوفائی در این اراضی تلاش خواهد کرد. 

عین العرب هیأت نظامی روس فرماندهان کرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر