کد خبر: 839222 A

جمعی از بزرگان، نخبگان و چهره‌های مشهور مرکز و جنوب عراق روز گذشته- سه شنبه- با هشدار درباره جنگ داخلی آینده، به مرجعیت عالی‌قدر دینی متوسل شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، جمعی از بزرگان، نخبگان و چهره‌های مشهور مرکز و جنوب عراق روز گذشته- سه شنبه- با انتشار بیانیه‌ای خطاب به آیت‌الله «سیدعلی سیستانی»، مرجعیت دینی این کشور نوشتند: «مرجعیت عالی‌قدر! ما جمعی از کارکنان و چهره‌ها و شیوخ در مرکز و جنوب عراق هستیم که با شما پیمان بستیم شمشمیر شما در حفاظت از کشور باشیم و به نداهای شما از سال ۲۰۰۳ تا امروز لبیک گفته و فداکاری‌های بزرگی برای شما تقدیم کرده‌ایم. حال امروز دوستانه و قانونی از شما می‌خواهیم  که در قبال سقوط دولت، بی‌قانونی و باز شدن دست مافیاها و گروه‌های بانفوذ زیر پوشش تظاهرات موضعی اتخاذ کنید».

در ادامه این بیانیه آمده است: «مرجع انسانیت! ما به خوبی می‌دانیم که سیاستمداران قلب شما را اندوهگین و احزابشان کشور را پر از فساد و فقر و ویرانی کرده‌اند. شما می‌خواهید آنها را ادب و حقوق مردم را مطالبه کنید، اما همه چیز برای شما روشن و آشکار شده و باید از نمایندگان و افراد مورد اعتماد خود بخواهید که حقیقت وقایع جاری در استان‌هایمان را برای شما توضیح دهند، تأخیر بیشتر جایز نیست و هر لحظه خون بی‌گناهی ریخته می‌شود، خانواده‌ها وحشت می‌کنند، خانه‌ها و اداره‌ها در آتش می‌سوزند و مسیرهای عمومی مسدود می‌شوند. همه این موارد در باب فقه و شرع برای حفظ نظام کل مطرح می‌شود و مستلزوم ورود و مداخله شماست».

نخبگان مرجعیت دینی مرجعیت عراق نخبگان عراقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر