کد خبر: 838365 A

وزارت دفاع عراق:

فرماندهی عملیات ستاد مشترک وابسته به وزارت دفاع امروز- دوشنبه- اعلام کرد که دعوت به کودتای نظامی در صفحه «مبارزه با تروریسم» توسط هکرها منتشر شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، فرماندهی ستاد مشترک وابسته به وزارت دفاع عراق امروز -دوشنبه- اعلام کرد که انتشار دعوت به کودتای نظامی در صفحه مبارزه با تروریسم کار هکرها بوده است.

پیش از این در صفحه وابسته به دستگاه مبارزه با تروریسم بیانیه‌ای درباره دستور رئیس این دستگاه به انجام کودتای نظامی منتشر شد اما پس از مدتی این منشور حذف شد.

فرماندهی ستاد مشترک عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که صفحه رسمی دستگاه مبارزه با تروریسم توسط افراد ضعیف النفس هک شده است. 

در ادامه این بیانیه آمده است: «آنچه در این صفحه درباره نافرمانی منتشر شده هرگز صحت و اعتبار ندارد و بنابراین باید تذکر دهیم». 

یک منبع آگاه گزارش داد که صفحه وابسته به دستگاه مبارزه با تروریسم در فیسبوک نیز هک شده است. 

«طالب شغاتی الکنانی» رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم نیز امروز اخبار منتشر شده درباره کودتای نظامی در یک پایگاه الکترونیک هک شده را تکذیب کرد. 

شغاتی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «اخبار منتشر شده در یک سایت جعلی با نام دستگاه مبارزه با تروریسم در فیسبوک کذب محض است». 

وی در ادامه افزود:‌ «دستگاه مبارزه با تروریسم  دژ میهن و حافظ مردم و نظام سیاسی دموکراتیک و کشور عراق و نهادهای ملی آن بوده و هچنان نیز همینطور است».

سایت‌ها و صفحه‌های وابسته به دولت عراق از جمله پایگاه وزارت ارتباطات چندین بار از زمان آغاز اعتراض‌های مردمی هک شده‌اند.

هک وزارت دفاع عراق کودتای نظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر