کد خبر: 838133 A

نیچروان بارزانی:

رئیس اقلیم کردستان روز گذشته- یکشنبه- با اعلام آمادگی اقلیم برای ارائه حمایت کامل به منظور تحقق امنیت و ثبات در عراق تأکید کرد که حمایت آمریکا و جامعه بین الملل از این کشور و اقلیم کردستان امری ضروری است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری الشروق، «نیچروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق در نشست با«رابرت کارم»، مشاور امنیت ملی مجلس سنای آمریکا و هیأت همراه ضمن اعلام آمادگی اقلیم برای ارائه کمک لازم به دولت عراق در راستای تحقق ثبات و امنیت این کشور تأکید کرد که آمریکا و جامعه بین الملل باید از عراق و اقلیم کردستان حمایت کنند. 

وی تأکید کرد که اقلیم کردستان خواهان حل همه مشکلاتش با دولت مرکزی عراق از طریق گفت‌وگو و تفاهم بر اساس قانون اساسی عراق است. 

در بیانیه صادر شده از سوی ریاست اقلیم کردستان آمده است: «در نشستی که با حضور سفیر آمریکا در عراق برگزار شد، دو طرف درباره آخرین تحولات این کشور و منطقه بحث و تبادل نظر کردند و با بررسی راهکارهای برخورد با این تحولات تأکید کردند که عراق به امنیت و ثبات سیاسی و امنیتی و درک صحیح خواسته‌های قانونی تظاهر کنندگان و عدم خشونت نیاز دارد». 

در ادامه این بیانیه آمده است: «اوضاع و تحولات منطقه به صورت کل و خطر بازگشت تروریسم و راهکارهای مقابله با آن و همچنین شرایط آوارگان و پناهندگان در اقلیم کردستان و دیگر مسائل مهم از محورهای بحث و رایزنی در این نشست بودند».

عراق امنیت بارزانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر