کد خبر: 837787 A

وزارت دفاع عراق:

وزارت دفاع عراق روز گذشته- شنبه- اعلام کرد که بمب‌های گازی استفاده شده توسط نیروهای امنیتی علیه معترضان را وارد نکرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از الشرق الاوسط، وزارت دفاع عراق روز گذشته- شنبه- با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این وزارتخانه بمب‌های گازی را وارد نکرده است. وزن این بمب‌ها سه برابر بمب‌های عادی و کشنده هستند و سر کسانی را که مورد هدف قرار گیرند، خرد می‌کنند.

در این بیانیه آمده است: «نجاح الشمری»، ‌وزیر دفاع از زمان تصدی این سمت هیچ قرارداد خرید و یا واردات این نوع بمب¬ها را با کشور دیگری امضا نکرده است. 

وزارت دفاع عراق اعلام کرد که بر اساس بیانیه خبرگزاری آلمان طرف سومی وجود دارد که مسئول کشتار و حمله رعب‌آور علیه تظاهر کنندگان و نیروهای امنیتی با هدف ایجاد آشوب و فتنه است، چرا که این طرف معتقد بود هیچ کس جرأت افشای طرح کینه‌توزانه آن در عراق را ندارد».

در این بیانیه آمده است که وزارت دفاع عراق و وزیر آن کاملا آشکار در کنار تظاهر ژکنندگان و خواسته‌های قانونی آنها و نیز حق قانونی مردم برای اعتراض و اعتصاب قرار دارند. 

در بیانیه وزارت دفاع عراق تأکید شده است: «وزیر دفاع به اجرای دقیق دستور العمل‌های عادل عبدالمهدی، ‌نخست‌وزیر برای عدم آسیب به تظاهر کنندگان و حمایت از آنها در تظاهرات صلح‌آمیز پایبند است، چرا که این حق قانونی آنها است».

وزارت دفاع عراق بمب گازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر