کد خبر: 837346 A

جو بایدن:

معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا از سناتور ایالت کالیفرنیای جنوبی و اطلاعت وی از دستور رئیس‌جمهوری این کشور در پرونده اوکراین انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، گفت از این‌که «لیندسی گراهام»، سناتور ایالت کالیفرنیای جنوبی، دستور رئیس‌جمهوری این کشور مبنی بر تحقیق درباره وی را اجابت کرده «شرمسار شده است».

بایدن گفت: «لیندسی چنان از این قضیه ضرر خواهد کرد که تا پایان عمر از آن پشمان خواهد شد.»

وی در پاسخ به این‌که دوست دارد به این سناتور چه بگوید، عنوان کرد: «می‌گویم، لیندسی از کاری که کردی شرمسار هستم. خدای من!»

این در حالی است که گراهام، رئیس کمیته قضایی سنا، خواستار دریافت مدارک مرتبط با بایدن و پسرش در زمینه فعالیت‌هایشان در اوکراین شده است. 

بایدن در ادامه با اشاره به گراهام گفت: «آن‌ها او را در کنترل گرفته‌اند. آنها می‌دانند که اگر لیندسی با ترامپ مخالفت کند، برای انتخاب دوباره در سنا با مشکل مواجه خواهد شد».

نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اظهار داشت: «از این کار او ناامید شده‌ام. راستش عصبانی هستم. مخصوصا این‌که او من و پسرم را می‌شناسد. ترامپ زمام گراهام را در دست دارد. حتی اوکراینی‌ها هم این‌گونه منفعل نشده‌اند».

جو بایدن لیندزی گراهام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر