کد خبر: 837029 A

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد که به‌رغم متهم شدن به رشوه، کلاهبرداری و خیانت در امانت در پروند فساد، استعفا نخواهد داد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد که به رغم اتهاماتش در پرونده­‌های فساد، کلاهبرداری و رشوه استعفا نخواهد داد.

وی این پرونده‌­ها را تلاش برای کودتا توصیف کرد.

اتهاماتی که «اویخای ماندلبلیت» دادستان کل اسرائیل علیه نتانیاهو اعلام کرده است، بدترین بحران در مسیر سیاسی برای وی به شمار می‌­رود.

قانون رژیم صهیونیستی، نتانیاهو را پس از اتهامش ملزم به استعفا نمی­‌کند اما اتهامات مذکور ممکن است رقبای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را که به دنبال حذف وی پس از برگزاری دو بار انتخابات هستند، تحریک کند. انتظار می‌­رود که خبر برگزاری انتخابات سوم طی چند هفته آینده اعلام شود.

ممکن است محکومیت نتانیاهو به مجازات حبس طولانی‌مدت منجر شود اما هر نوع محاکمه‌­ای ممکن است به دلیل بحران سیاسی چند ماه تأخیر افتد و در این اثنا نتانیاهو تلاش کند به مصونیت پارلمانی از محاکمه دست یابد.

وی در نطق تلویزیونی خود گفت: «این اتهامات تلاشی برای کودتا است که بر پایه دروغ و عملیات تحقیق مغرضانه مبتنی است».

وی در ادامه افزود: «من بر اساس قانون و با مسئولیت‌پذیری و اخلاص و اهتمام نسبت به آینده، به رهبری اسرائیل ادامه خواهم داد».

«بنی گانتز»، رقیب چپگرای نتانیاهو در توئیتی نوشت: «هیچ کودتایی در اسرائیل وجود ندارد، این فقط تلاش نتانیاهو برای چسبیدن به قدرت است».

دادستان کل لایحه اتهام را در بیانیه­‌ای تلویزیونی اعلام کرد.

وی گفت: «این روزی سخت و ناراحت‌کننده است اما وظیفه من است که تضمین کنم هیچ کس در اسرائیل فراتر از قانون نیست».

ماندلبلیت، نتانیاهو را به خیانت در امانت، کلاهبرداری در سه پرونده و رشوه در پرونده شرکت مخابراتی «بیزاک» متهم کرده است اما وی مدعی است که آنها درباره حقیقت تحقیق نکرده‌­اند بلکه فقط او را تعقیب کرده‌­اند.

ممکن است اتهامات نتانیاهو به دلیل تهدید آینده سیاسی گروه‌­های اصلی این رژیم به پیچیده شدن روند اعلام طرح صلح آمریکا در خاور میانه با نام معامله قرن منجر شود.

بنیامین نتانیاهو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر