کد خبر: 836510 A

سناتور آمریکایی:

سناتور ایالت کانتیکت گفت که به باور وی رئیس‌جمهوری اوکراین از جانب مقام‌های آمریکایی تحت فشار قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «کریس مورفی»، سناتور ایالت کانتیکت، روز گذشته -‌سه‌شنبه- گفت که به باور وی «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین، از جانب «رودی جولیانی» وکیل رئیس‌جمهوری این کشور، برای تحقیق درباره «جو بایدن» نامزد انتخابات ۲۰۲۰، مورد فشار قرار گرفته است.

وی طی نامه‌ای خطاب به رهبران تحقیقات برای استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، گفت که طی دیدار با زلنسکی در ماه سپتامبر مساله جولیانی را مطرح کرده و گفته که شنیده «از او خواسته شده تا در سیاست داخلی آمریکا تاثیر بگذارد».

در این نامه آمده است: «رئیس‌جمهور زلنسکی گفت که متوجه این نکته شده و به ما اطمینان داد که هیچ علاقه‌ای به مداخله در سیاست داخلی آمریکا و همچنین انتخابات ندارد. خوانش من از پاسخ زلنسکی این است که او درخواست‌ها برای مداخله‌اش در سیاست داخلی آمریکا را تایید کرده است.»

مورفی در ادامه افزود که زلنسکی «حقایقی را که در برابرش قرار دادم رد نکرد و صرفا پاسخ داد که علاقه‌ای به کشیده شدن درون سیاست‌های آمریکا ندارد. به نظر من، این بدان معنی است که وی فشاری را که پیشتر گفته بودم، حس کرده است».

کریس مورفی استیضاح ترامپ ولودیمیر زلنسکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر