کد خبر: 836486 A

چند ساعت پس از تصمیم آمریکا درباره شهرک سازی‌های اسرائیل، یک نماینده حزب لیکود به تشویق نخست وزیر رژیم صهیونیستی طرح الحاق دره ارود اردن را ارائه کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، عصر روز گذشته- سه‌شنبه- از «بنی گانتز»، رئیس حزب آبی- سفید و نخست‌وزیر مکلف و همچنین «آویگدور لیبرمن»، رهبر حزب «اسرائیل خانه ما» خواست که برای امن نگه داشتن اسرائیل و الحاق دره رود اردن، در دولت ملی به وی بپیوندند.

به دنبال اعلام موضع‌ بی‌‌اساس آمریکا مبنی بر عدم مغایرت شهرک‌سازی اسرائیل با قانون بین‌المللی، یک نماینده حزب لیکود روز گذشته به تشویق نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طرح الحاق دره ارود اردن را ارائه کرد.

رسانه‌ای اسرائیل روز گذشته اخباری را مبنی بر اینکه نتانیاهو از پیش نویس قانون توسعه حاکمیت اسرائیل تا دره رود اردن در اطراف کرانه باختری حمایت می‌کند، منتشر کردند.

«شارن هاسکل»، نماینده حزب لیکود در کنست یک ماه گذشته پیش‌نویس قانون ویژه دره رود اردن را ارائه کرده بود، اما در آن زمان شانس اندکی برای تصویب آن وجود داشت،‌ این عملیات در حالت عادی و با توجه به جمود سیاسی و واقعیت فعلی عملیاتی طولانی‌مدت است.

اما نتانیاهو با هاسکل برای ارائه درخواست از کنست به منظور تصویب اجرای فوری این قانون موافقت کرد.

هاسکل صبح امروز در توئیتی نوشت که نتانیاهو از پیشنهاد او حمایت می‌کند و بیانیه روز گذشته آمریکا فرصت مناسبی برای عملی کردن این طرح و اعمال حاکمیت اسرائیل بر دره رود اردن ایجاد کرده است.

وی در ادامه افزود: «من با حمایت نخست‌وزیر درخواست رأی‌گیری برای این قانون طی هفته آینده را ارائه دادم و امیدوارم احزابی که از حاکمیت اسرائیل بر دره رود اردن سخن گفته‌اند،  به حرف خود پایبند باشند».

نتانیاهو وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات سپتامبر گذشته دره رود اردن را به سرزمین‌های اشغالی ضمیمه کند.

نتانیاهو شهرک سازی دره رود اردن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر