کد خبر: 835696 A

آمریکا و کره‌جنوبی مذاکرات درباره هزینه‌های میزبانی از سربازان ایالات متحده را آغاز کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا و کره‌جنوبی امروز -‌دوشنبه- مذاکرات درباره هزینه میزبانی نیروهای ایالات متحده در این کشور را ادامه دادند. دو طرف تلاش دارند شکاف چهار میلیارد دلاری موجود در این زمینه را در حالی پر کنند که بسیاری از مردم کره‌جنوبی علیه «دستبرد بزرگ» و افزایش خواسته‌های آمریکا دست به تظاهرات زدند. 

درخواست «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، ‌مبنی بر این‌که سئول سهم بیشتری برای میزبانی ۲۸ هزار و ۵۰۰ نیروی این کشور بپردازد، اعتماد کره‌جنوبی به واشنگتن را در زمینه مشارکت امنیتی در معرض آزمایش قرار داده است. 

درخواست پیشین ترامپ مبنی بر پرداخت پنج میلیارد دلار در این زمینه با تعجب بسیار در کره‌جنوبی همراه بود و امروز گروه‌های معترض در اعتراض به «طمع» آمریکایی‌ها «دستبرد بزرگ» آنها به خیابان‌ها آمدند. 

ریاست تیم مذاکره‌کننده کره‌جنوبی را یکی از اعضای ارشد و پیشین نهاد مالی این کشور برعهده دارد که از تجربه بسیاری در زمینه مذاکرات برخوردار است. از سوی دیگر، «جیمز دیهارت» مذاکره‌کننده ارشد آمریکایی،‌ هنگام ورود به سئول گفت که کارهای بسیاری باید صورت گیرد اما ابراز امیدواری کرد که دو طرف بتوانند به نتیجه برسند.

دونالد ترامپ کره جنوبی و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر