کد خبر: 834422 A

عربستان سعودی حوادث اخیر نوار غزه را محکوم و تأکید کرد که اسرائیل با حملات هوایی به مناطق مسکونی غزه همچنان به نقض قوانین بین‌المللی ادامه می­‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، «عبدالله بن یحیی المعلمی»، نماینده ویژه عربستان در سازمان ملل امروز- پنج شنبه- در نشستی گفت:‌ «باید بگویم حوادث کنونی غزه که با تروری خارج از چارچوب قانون آغاز شد، یک ترور سیاسی است. اسرائیل با این اقدام به نقض قوانین بین‌المللی و مبانی انسانی ادامه داد و حملات هوایی پی در پی به مناطق مسکونی غزه ده‌­ها شهید و زخمی بر جای گذاشت».

وی در ادامه افزود: «این جنایت­‌های اسرائیل علیه شهروندان و مردم فلسطین حجم این تخلفات آشکار را نشان داده و گویای عدم توجه این رژیم به قوانین بین‌المللی و مبانی کل در روابط بین‌الملل است».

المعلمی توضیح داد که کشورهای عربی تأکید می­‌کنند که مسأله فلسطین و حقوق مردم این کشور برای رسیدن به حقوق قانونی خود، یکی از اصول ثابت و بانی استوار امت عربی است.

وی از جامعه بین‌الملل و به طور خاص از شورای امنیت خواست که مسئولیت خود را برای مقابله جدی با سیاست‌­های اسرائیل در مخالفت با قوانین بین‌المللی  و همچنین اقدام فوری و موثر برای حل درگیری بر اساس مبانی عملیات صلح و تصمیم­‌های بین‌المللی بپذیرد.

 

عربستان سعودی غزه اسرائیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر