کد خبر: 833002 A

استراتژیست نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۱۶:

استراتژیست پیشین نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۱۶ گفت که ممکن است وی وارد رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۰ شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مارک پن» استراتژیست «هیلاری کلینتون»، وزیر خارجه پیشین آمریکا، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت که وی هنوز «چند روزی» برای پیوستن به رقابت‌های ریاست‌جمهوری فرصت دارد.

این در حالی است که «مایکل بلومبرگ»، تاجر آمریکایی، پیشتر اعلام کرد که خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ نامزد می‌کند. 

پن گفت: «هنوز چند روزی فرصت باقی مانده است. نمی‌دانم که آیا با نامزدی بلومبرگ، هیلاری به این نتیجه می‌رسد که عرصه به اندازه کافی شلوغ است یا آن‌که برعکس عمل خواهد کرد.»

وی گفت که با شناختی که از کلینتون دارد معتقد است که وی تصمیم به شرکت در رقابت‌های انتخاباتی می‌گیرد.

پن عنوان کرد که «منطقی سیاسی» برای ورود کلینتون به کارزار انتخابات ۲۰۲۰ وجود دارد. 

وی در ادامه گفت که بلومبرگ موانعی پیش رو دارد. یکی از این موانع عملکرد «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰، در ایالت‌های آیووا و نیو همپشایر است. وی گفت: «اگر بایدن نتواند در آیووا و نیو همپشایر موفق عمل کند، راه برای بلومبرگ باز می‌شود. اگر بایدن در این دو ایالت خوب کار کند، این می‌تواند مانعی برای بلومبرگ باشد. بنابراین در این زمینه فشار زیادی روی کارزار بایدن است».

پن افزود: «پرسش اصلی این است که آیا بلومبرگ، بدون توجه به نظرسنجی‌ها، در مناظرات شرکت می‌کند یا نه. او نیازمند ۱۶۵ هزار حامی مالی است. حزب دموکرات اعلام کرده که نامزدها برای شرکت در مناظره‌ها نیازمند ۱۶۵ هزار حامی مالی کوچک هستند و مشکل بلومبرگ هم همین است.»

هیلاری کلینتون انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا مارک پن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر