کد خبر: 832159 A

درگیری‌های شدیدی امروز- شنبه بین یگان‌های ارتش سوریه و نیروهای ترکیه و حامیان آنها در روستای «ام شعیفه» در منطقه «رأس العین» واقع در شمال شرق سوریه با سلاح سنگین و متوسط صورت گرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری کرد هاوار، نیروهای ترکیه و گروه‌های مسلح وابسته به آنها امروز- شنبه- به روستاهای «قبر صغیر» و «ام شعیفه» در روستای «تل تمر» واقع در شمال شرق سوریه حمله کردند و مواضع وابسته به ارتش این کشور را مورد هدف قرار دادند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان) نیز به نوبه خود اعلام کرد: «نیروهای ارتش سوریه عصر روز گذشته- جمعه- توانستند در کنار نیروهای دموکرات  (قسد) کنترل روستای ام شعیفه واقع در مسیر بین تل تمر و أبو راسین در استان حسکه  را در میان درگیری‌های شدید در محورهای این منطقه در حومه رأس العین مجددا به دست گیرند». 

بر اساس این گزارش، ترکیه یکشنبه گذشته تجهیزات نظامی بیشتری به اراضی سوریه در محور رأس‌العین ارسال کرد و نیروهای ترک در برخی مناطق استحکاماتی را بنیان کردند. این در حالی است که یگان‌های ارتش سوریه در حال استقرار در روستاها و شهرهای تل تمر به سمت منطقه ابوراسین در حومه رأس العین هستند.    

 

ارتش سوریه ترکیه رأس العین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر