کد خبر: 831975 A

ادامه تنش‌ها در سیاست خارجی آمریکا:‌

سفیر پیشین آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس اعلام کرد که ایده بیرون کردن رئیس‌جمهور از کاخ سفید مسخره است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی دیلی بیست، «نیکی هیلی»، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل، شامگاه گذشته -‌جمعه- گفت که استیضاح مشابه «حکم مرگ برای یک مقام رسمی» است و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور، لایق چنین حکمی نیست. 

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس اعلام کرد که ایده بیرون کردن ترامپ از کاخ سفید مسخره است. هیلی گفت: «می‌خواهید رئیس‌جمهوری را به خاطر لطفی که حاصل نشده و کمک مالی‌ که صورت نگرفته استیضاح کنید؟ نمی‌دانم واقعا با چه چیزی می‌توان از استیضاح ترامپ حرف زد.»

سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل در ادامه گفت: «استیضاح برای یک مقام رسمی مانند حکم مرگ است. اگر نگاهی به متن گفت‌وگوی ترامپ با رئیس‌جمهوری اوکراین بیندازید، چیزی در آن برای صدور چنین حکمی پیدا نمی‌کنید.»

این در حالی است که وکیل «جان بولتون»، مشاور امنیتی ملی پیشین آمریکا، نیز روز گذشته در جمعه قانون‌گذاران مجلس نمایندگان گفت که این مقام از «بسیاری از دیدارها و مکالمات» در رابطه با کارزار فشار در زمینه اوکراین خبر دارد، اطلاعاتی که نمایندگان اطلاعی از آن ندارند. 

وی گفت که موکلش حاضر است در این‌باره گفت‌وگو کند، اما به شرطی که دادگاه حکم دهد که او باید اعتراض‌های کاخ سفید را نادیده بگیرد. «چارلز کوپر»، وکیل بولتون، درباره ماهیت این گفت‌وگوها و مذاکرات توضیحی ارائه نداد. 

از سوی دیگر، «استیو بنن»، استراتژیست پیشین ترامپ، در تحقیقات مربوط به کارزار انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ شهادت داد. وی با بیان این‌که به‌خاطر احضار شدن به دادگاه این اقدام را انجام داده است تا آن‌که کارش داوطلبانه بوده باشد، گفت «ناچار به ارائه شهادت هستم».

جان بولتون نیکی هیلی استیون بنن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر