کد خبر: 831309 A

رئیس‌جمهوری آمریکا از گفت‌وگوی تلفنی خود با همتای ترکیه‌ای خود درباره اوضاع شمال سوریه خبر داده و گفته است، هفته آینده با وی در کاخ سفید دیدار می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، شب گذشته در صفحه کاربری خود در توییتر خود، نوشت: «گفت‌وگوی تلفنی خوبی با "رجب طیب اردوغان" رئیس‌جمهوری ترکیه داشتم. او به من اطلاع داد که تعداد زیادی از جنگجویان گروه داعش که گزارش شده بود درجریان درگیری‌ها (از زندان) گریخته‌اند را بازداشت کرده‌اند از جمله همسر و خواهر (ابوبکر) البغدادی( رهبر سابق داعش).»

ابوبکر البغدادی بعد از پنج سال رهبری داعش حدود دو هفته پیش در جریان عملیات نیروهای ویژه آمریکا در شمال‌غرب سوریه کشته شد.

ترامپ در ادامه نوشت: «همچنین در خصوص اوضاع مرزهای مشترک ترکیه با سوریه، ریشه‌کن کردن تروریسم، پایان دادن به دشمنی با کُردها و مسائل دیگر صحبت کردیم.»

وی افزود که چهارشنبه هفته آینده، ۱۳ نوامبر با اردوغان در کاخ سفید دیدار خواهد کرد.

از سوی دیگر، مقام‌های ترکیه تایید کردند که در گفت‌وگوی تلفنی روسای جمهوری آمریکا و ترکیه، تاریخ سفر اردوغان به واشنگتن نهایی شده است.

پیشتر سه مقام ترکیه گفته بودند، احتمالا دارد رجب طیب اردوغان سفر خود به واشنگتن را به دلیل مصوبه هفته گذشته مجلس نمایندگان آمریکا درباره کشتار ارمنی‌ها به تعویق بیاندازد.

 

 

ترکیه تروریسم زندان سوریه کاخ سفید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر