کد خبر: 830628 A

ایالات متحده آمریکا طی بیانیه‌ای به سالگرد تسخیر لانه جاسوسی این کشور در جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کاخ سفید، ایالات متحده آمریکا امروز -‌دوشنبه- طی بیانیه‌ای به سالگرد تسخیر لانه جاسوسی این کشور در جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد. 

در این بیانیه کاخ سفید طی اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد: «۴۰ سال پیش در چنین روزی، شبه‌نظامیان ایرانی به سفارت آمریکا در تهران یورش بردند و بیش از ۵۰ آمریکایی را به مدت ۴۴۴ روز به گروگان گرفتند. امروز، یاد و خاطره قربانیان این اقدام را گرامی می‌داریم.»

در ادامه این بیانیه ادعا شده است: «حکومت ایران همچنان شهروندان بی‌گناه را به‌عنوان ابزاری برای سیاست خارجه به کار می‌گیرد. تا زمانی که ایران این اقدام‌های خصمانه خود را تغییر ندهد، همچنان تحریم‌های فلج‌کننده‌ای را علیه این کشور اعمال می‌کنیم. ایران یک گزینه بیشتر ندارد. این کشور می‌تواند به جای آن‌که حامی درجه‌یک تروریسم در جهان باشد، مردم ایران را در اولویت قرار دهد. تهران می‌تواند به‌جای گروگان‌گیری، آدم‌کشی، خرابکاری، سرقت دریایی و حمله به بازارهای نفتی صلح را انتخاب کند. آمریکا به دنبال صلح است و ما از مردم ایران حمایت می‌کنیم. زمان آن رسیده که حکومت ایران نیز چنین کند.»

 

۱۳ آبان کاخ سفید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر