کد خبر: 830602 A

اداره کل گذرنامه‌های عربستان سعودی تأکید کرد که هر فردی که از مخالفان دو سیستم اقامت و کار حمایت کند، به شش ماه زندان و پرداخت ۱۰۰ هزار ریال جریمه و نیز تبعید محکوم می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از عکاظ، اداره کل گذرنامه‌های عربستان سعودی امروز -دوشنبه- با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هر فردی به هر وسیله‌ای اقدام به انتقال، پنهان کردن، پناه دادن یا استخدام مخالفان دو سیستم اقامت و کار کند، به شش ماه حبس، پرداخت ۱۰۰ هزار ریال و تبعید جریمه می‌شود. 

در این بیانیه به صاحبان صنایع نسبت به جذب کارگران مخالف با دو سیستم اقامت و کار از جمله کارگران غایب از کار به ویژه کارگران خانگی هشدار داده شده و تأکید شده است در صورت ارتکاب چنین تخلفاتی مجازات مالی خواهند شد و تأسیسات آنها به مدت پنج سال از استخدام محروم و مدیر مسئول آن به مدت یک سال حبس و تبعید خواهد شد و جریمه آنها بر اساس تعداد مخالفان متغیر است. 

این اداره، شهروندان و مدیران را به لزوم ابلاغ این بیانیه به کارگران مخالف فراخوانده است تا خود را در معرض مجازات مذکور قرار ندهند. 

در این بیانیه بر امکان کارفرما برای ثبت غیبت کارگران خانگی از طریق خدمات گذرنامه‌های ارائه شده در سیستم خدمات الکترونیک وزارت کشور اشاره کرد.

مخالفان قوانین اقامت و کار در عربستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر