کد خبر: 830373 A

روزنامه آلمانی گزارش داد:

روزنامه آلمانی «زود دویچه سایتونگ» امروز- دوشنبه- در سرمقاله خود با موضوع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از عدم تمایل برخی رأی‌دهندگان آمریکایی برای تغییر خبر داد.

به گزارش ایلنا، روزنامه آلمانی «زود دویچه سایتونگ» امروز- دوشنبه- در سرمقاله خود با موضوع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت که برخی از رأی‌دهندگان آمریکایی اشتیاقی برای تغییر ندارند. 

این روزنامه نوشت: « آرای ایالت‌های کالیفرنیا و نیویورک برای مبارزه بر سر  کاخ سفید تعیین کننده نیست اما مانند گذشته ایالت‌های کمتر لیبرال تعیین‌کننده هستند». 

در ادامه سرمقاله این روزنامه آمده است: «مردم در این مناطق تمایلی به انقلاب چپ ندارند حال آنکه دو عضو کنگره، برنی سندرز از ایالت ورمانت و یا الیزابت وارن از ایالت ماساچوست وعده تغییر می‌دهند».

این روزنامه نوشته است: «برای مردم این مناطق، این طرح‌ها از جمله خدمات بهداشتی و دانشگاهی رایگان برای همه یا لغو بدهی دانشجویان در وهله نخست و پیش از هر چیز مانند پرداخت رفاه اجتماعی به دیگران به نظر می‌رسد». 

همچنین این رأی دهندگان دیدگاهی متفاوت از دموکرات‌ها درباره جرم تلقی شدن گذرگاه‌های مرزی غیر قانونی یا ممنوعیت حمل سلاح دارند.

این روزنامه آلمانی توضیح داده است به محض آن که «دونالد ترامپ»،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا عبارت‌هایی چون «سوسیالیست» یا «دیوار مرزی»  یا «تفنگ‌هایتان را از شما خواهند گرفت» را بر زبان جاری کند،‌ مردم این مناطق به جنبش می‌آیند.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر