کد خبر: 830152 A

رأی الیوم بررسی کرد:

تحلیلگر یمنی تأکید کرد که مبارزان یمن تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل کرده و عملیات خود را با خلاقیت و نوآوری همراه می‌کنند.

به گزارش ایلنا، پایگاه خبری رأی الیوم، در مقاله‌ای به قلم «عدنان علامه» نوشت:

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن چند روز قبل از سرنگونی یک پهپاد جاسوسی آمریکایی از نوع «اسکن ایگل» در خطوط برخورد در منطقه «عسیر» هنگام انجام عملیات خصمانه خبر داد.

این برای نخستین بار نبوده و قطعا برای آخرین بار نیز نیست که پهپادی چنین پیشرفته سرنگون می‌شود. نیروها و مبارزان یمنی پیش از این نیز در تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۱۵ پهپاد جاسوسی از همین نوع را در آسمان استان «صعده» سرنگون کردند. 

حال پرسشی که اینجا مطرح می‌شود، این است که چرا جنبش انضار الله یمن موفق به سرنگونی مدرن‌ترین پهپادها می‌شود و ارتش سعودی با در اختیار داشتن این سلاح‌های پیشرفته شکست می‌خورد؟

پهپادهای انفجاری به میدان «الشیبه» حمله کردند و ناوگان فرودگاهی «ابها»، «جازان» و «نجران» را متوقف کرده و به ریاض رسیدند و خط لوله اصلی نفت در منطقه «ینبع» را بمباران کردند، همچنین دو پالایشگاه «بقیق» و «خریص» متحمل خسارت‌های هنگفتی شدند که کارشناسان جبران آن را مستلزم دست کم شش ماه زمان دانستند.

از سوی دیگر سریع هر چند وقت یک بار  شبانه‌روز از سرنگونی پهپادها خبر می‌دهد.

از نظر نظامی تولیدات نظامی نیروهای یمنی از موفقیت چشمگیر و بی‌نظیری در تعطیلی و شکست رادارهای بسیار حساس و پیشرفته برخوردار هستند و همچنین می‌توانند انواع پهپادها را رهگیری و مانع موفقیت آنها در انجام مأموریت شوند. 

باید تأکید کرد که مبارزان یمنی تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل کرده و عملیات خود را با خلاقیت و نوآوری همراه می‌کنند،‌ چرا که آنها به طور کل بر خداوند توکل کرده و حتی لحظه‌ای از زرداخانه‌های آمریکا هراسی به خود راه نداده‌اند و شهرت گسترده صنعت نظامی پیشرفته آمریکا را به خاک ذلت نشانده‌اند.

عربستان سعودی مبارزان یمنی سلاح آمریکائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر