کد خبر: 828146 A

مقام‌‌های آنکارا:

سخنگوی حزب «عدالت و توسعه» ترکیه اعلام کرد که جنگنده‌های آمریکایی در عملیات علیه سرکرده گروه تروریستی داعش از اراضی تحت کنترل ارتش ترکیه در سوریه استفاده کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «عمر چلیک» سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که جنگنده‌های آمریکایی عملیات علیه «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی داعش را از منطقه عملیات «سپر فرات» که ترکیه در سال ۲۰۱۶ تا ماه مارس ۲۰۱۷ در شمال سوریه اجرا کرد، آغاز کردند.

چلیک تأکید کرد که نیروهای مسلح ترکیه از همان لحظه ابلاغ عملیات، هماهنگی و حمایت لازم را برای مبارزه با تروریسم تأمین کردند. 

وی کشته شدن البغدادی را نقطه عطف تلاش‌ها در مبارزه با تروریسم برشمرد ولی در عین حال تاکید کرد: «اقدام‌های صورت گرفته علیه داعش باید علیه تمام گروه‌های تروریستی به ویژه "حزب کارگران کردستان" و "یگان‌های مدافع خق کُرد" نیز انجام شود».

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ ۲۷ اکتبر اعلام کرد که ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در عملیات نیروهای ویژه آمریکا در استان ادلب سوریه با مشارکت هشت بالگرد کشته شده است.

حزب کارگزاران مبارزه با تروریسم داعش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر