کد خبر: 827660 A

رئیس‌جمهوری «چچن» تأکید کرد که هلاکت سرکرده گروه تروریستی داعش در صورت تقسم تروریست‌ها به خوب و بد، تغییری در واقعیت موجود ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «رمضان قدیروف» رئیس‌ جمهوری خودمختار چچن امروز- یکشنبه- به دنبال انتشار خبر هلاکت «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی گفت: «آیا بار دیگر البغدادی کشته شده است؟ بلافاصله سخنان "تاراس بولبا" شاعر بزرگ اوکراینی به ذهن خطور می‌کند که گفت: من تو را به دنیا آوردم و من حق دارم که تو را بکشم!».

قدیروف به همه مردم جهان به طور عام و به آمریکایی‌ها به طور خاص یادآور شد: «کشتن اسامه بن لادن، سرکرده گروه تروریستی القاعده در سال ۲۰۱۱ باعث ریشه‌کن شدن این گروه تروریستی که همچنان پابرجاست، نشد». 

وی گفت: «تا زمانی که تروریست‌ها به بد و خوب تقسیم شوند، مرگ البغدادی تغییر خاصی در واقعیت امور ایجاد نمی‌کند، مهم این است که سوریه به طور کامل از وجود داعش پاک‌سازی شود». 

دفتر رسانه‌ای کاخ سفید اعلام کرد که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا بیانیه مهمی را ابلاغ خواهد کرد و «جاش روجین»، ستون نویس روزنامه واشنگتن پست احتمال داده است که این بیانیه در ارتباط با هلاکت البغدادی در سوریه باشد.

رسانه‌های آمریکا صبح امروز- یکشنبه- از کشته شدن البغدادی در عملیات مورد تایید ترامپ در سوریه خبر دادند.

بغدادی قدیروف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر