کد خبر: 827605 A

یک مقام پنتاگون مدعی شد:

یک مقام بلند پایه وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» مدعی شد که جسد سرکرده گروه تروریستی داعش که گفته می‌شود اخیرا در سوریه کشته شده است، نزد آمریکا است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری الحره، یک مقام بلندپایه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تأکید کرد که یگان نظامی ویژه آمریکا عملیات فرود علیه گروه تروریستی داعش در شمال غرب سوریه در استان «ادلب» را انجام داد و تعدادی از فرماندهان این گروه از جمله «ابوبکر البغدادی»، سرکرده این گروه به هلاکت رسیدند.

این مقام مسئول اعلام کرد که بغدادی پس از آن‌که سیستم­‌های اطلاعاتی آمریکا نسبت به مخفی‌گاه وی مطمئن شدند، به هلاکت رسید و بلافاصله جسد او مصادره شد.

عملیات آمریکا که موجب کشته شدن سرکرده داعش شد، در نزدیکی روستای «بریشا» در استان ادلب سوریه، مقر تعدادی از گروه‌­های تروریستی انجام شد.

این مقام پنتاگون تأکید کرد که با انجام آزمایش ژنتیک «دی ان ای»  هویت البغدادی مشخص شد.

پنتاگون سرنوشت جسد البغدادی را کتمان اما تأکید می­‌کند که این عملیات در استان ادلب سوریه صورت گرفته است و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با دستگاه امنیتی منطقه برای تعیین مکان بغدادی و کنترل تحرکات وی همکاری کرده است.

یک فرمانده پنتاگون در تحلیل اولیه تأکید کرد که کشته شدن البغدادی به مفهوم پایان جنگ علیه گروه تروریستی داعش نیست و عملیات نظامی همچنان علیه این گروه ادامه دارد.

پنتاگون داعش ابوبکر بغدادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر