کد خبر: 827120 A

مرجع عالی‌قدر دینی عراق امروز- جمعه- با انتشار بیانیه‌ای ضمن دعوت از معترضان برای حفظ اموال عمومی، گزارش ارائه شده از حوادث اخیر این کشور را در تبیین حقایق ناموفق توصیف کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، آیت‌الله «سید علی سیستانی» مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق امروز- جمعه بیانیه‌ای را درباره حوادث اخیر این کشور صادر کردند.

«عبدالمهدی الکربلایی»، نماینده آیت‌الله سیستانی در استان کربلا در اثنای خطبه‌های نماز جمعه در صحن حسینی، بیانیه مرجعیت عالی‌قدر دینی درباره تظاهرات را قرائت کرد.

در این بیانیه آمده است: «گزارش منتشر شده درباره نتایج تحقیق از تظاهرات پیشین و خون‌های ریخته شده و تخریب اموال عمومی و خصوصی، اهداف مورد نظر را محقق نکرده و همه حقیقت  را به صورت روشن و مشخص برای افکار عمومی تبیین نکرده است». 

در ادامه این بیانیه آمده است: «لازم و مهم است که یک هیأت قضائی مستقل برای پی‌گیری این موضوع تشکیل شده و نتایج تحقیق آن با شفافیت کامل ارائه شود». 

آیت‌الله سیستانی در این بیانیه از مردم معترض خواسته است که از آسیب رساندن به نیروهای امنیتی و حمله به آنها خودداری و از اموال عمومی و خصوصی محافظت کنند. 

در ادامه این بیانیه به نیروهای امنیتی تأکید شده است که تظاهرات صلح‌آمیز حق قانونی همه شهروندان عراقی است و آنها باید از مردم معترض در خیابان‌ها و میدان‌ها حمایت کنند.

آیت الله سیستانی تظاهرات عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر