کد خبر: 827077 A

حساب کاربری زندان عقیده خبر داد:

یک گروه حقوقی در عربستان سعودی اعلام کرد که دادگاه ریاض یکشنبه آینده حکم مبلغ معارض این کشور را اعلام خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از  آناتولی، یک گروه حقوقی عربستان سعودی امروز -جمعه- اعلام کرد که دادگاه ریاض یکشنبه آینده حکم «عوض القرنی»، مبلغ برجسته سعودی را اعلام خواهد کرد.

حساب کاربری زندانیان عقیده در توئیتر این خبر را اعلام کرده است اما مقام‌های سعودی هنوز در این‌باره اظهار نظر نکرد‌ه‌اند.

در این توئیت آمده است: «دادگاه تروریسم- دادگاه جزائی ویژه ریاض- یکشنبه ۱۷ اکتبر را زمان جلسه اعلام حکم علیه قرنی تعیین کرده است».

قرنی از سپتامبر ۲۰۱۷ به همراه مبلغان و فعالان دیگر در عربستان از جمله «سلمان عوده» و «علی العمری» بازداشت است. این در حالی است که بسیاری از چهره‌های و سازمان‌های بین المللی و داخلی بر لزوم آزادی آن‌ها تأکید کرده‌اند.

مقام‌های سعودی این افراد بازداشت‌شده را به «خروج بر ولی امر»، «حمله به کشورهای دوست» (اشاره به امارات)، جاسوسی برای گروه‌های خارجی»، «تلاش برای فتنه‌انگیزی و ناامن کردن کشور»، «تأمین مالی تروریست‌های خارج» و «گرایش به اخوان المسلیمن» متهم می‌کنند، اما این افراد، اتهامات وارده را رد و تأکید می‌کنند که بازداشت آنها به دلیل مخالفت آنها با دستگاه حاکم جنبه سیاسی دارد.

زندانیان عقیده عوض القرنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر