کد خبر: 827006 A

رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد که در دیدار با همتای آمریکایی‌اش، درخواست تحویل دادن فرمانده «نیروهای دموکراتیک سوریه» به آنکارا را مطرح خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که با همتای آمریکایی‌اش «دونالد ترامپ» در تاریخ 13 نوامبر در واشنگتن دیدار خواهد کرد.

پیشتر سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد که رجب طیب اردوغان در 13 نوامبر عازم ایالات متحده خواهد شد.

این سخنگو در گفت‌وگو با خبرنگاران، تصریح کرد که سفر اردوغان به دعوت رسمی دونالد ترامپ انجام می‌شود.

روز گذشته، اردوغان اعلام کرد که از ایالات متحده خواهد خواست که «مظلوم عبدی» فرمانده «نیروهای دموکراتیک سوریه»، موسوم به «قسد»، را تحویل آنکارا دهد.

اردوغان گفت که به همتای آمریکایی‌اش نارضایتی و نگرانی خود را درخصوص تبادل پیام میان او و مظلوم عبدی بیان کرده ولی او نتوانسته است چیزی بگوید.

ترامپ روز گذشته در صفحه کاربری خود در «توییتر» نوشت که با مظلوم عبدی، فرمانده «نیروهای دموکراتیک سوریه» گفت‌وگو کرده و صحبت های این فرمانده را شنیده است.

مظلوم عبدی از طرح استقرار نیروهای بین‌المللی برای ایجاد منطقه امنی، که ترکیه خواهان تاسیس آن در شمال سوریه است، استقبال کرده است.

این فرمانده شبه‌نظامیان کُرد سوریه تصریح کرد که با «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه نیز درباره طرح مذکور گفت‌وگو کرده و با دیگر رهبران اروپایی نیز در این‌باره رایزنی می‌کند.

ایالات متحده ترکیه سوریه کاخ سفید واشنگتن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر