کد خبر: 826848 A

پوتین در نشست روسیه- آفریقا:

رئیس‌جمهوری روسیه تصریح کرد که تروریسم و راهزنی مانع پیشرفت کشورهای آفریقایی بوده و مسکو برای حل این مشکلات کمک خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه امروز -پنج‌شنبه- در نشست روسیه- آفریقا گفت: «مسکو به عنوان عضو دائم شورای امنیت قصد دارد به همکاری در فعالیت توسعه خط استراتژیک جامعه بین‌الملل و اتخاذ اقدامات عملی برای تقویت صلح و ثبات در آفریقا و تضمین امنیت این منطقه ادامه دهد.»

پوتین افزود: «ما آماده ادامه روند آموزش نظامیان و کارکنان هیأت‌های اجرای قانون در کشورهای آفریقایی در سازمان‌های آموزشی-تخصصی روسیه هستیم، در حال حاضر افراد نظامی از ۲۰ کشور آفریقایی در دانشگاه‌های وزارت دفاع روسیه به منظور تقویت کارآمدی نظامی نیروهای مسلح ملی در کشورهای آفریقایی مشغول به تحصیل هستند». 

این نشست، نخستین رویداد در این سطح در تاریخ روابط روسیه- آفریقا به شمار می‌رود و حدود ۴۰ رئیس‌جمهور این قاره و رهبران اتحادیه‌های بزرگ و سازمان‌های منطقه‌ای در آن شرکت می‌کنند. 

قرار است که در این نشست چشم اندازهای روابط روسیه و کشورهای آفریقایی و راهکارهای تقویت و گسترش این روابط در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بررسی شود. 

پیش از آغاز به کار این نشست، نشست اقتصادی «روسی- آفریقایی» طی روزهای ۲۳ و ۲۴ اکتبر با مشارکت رؤسای کشورهای شرکت‌کننده و نمایندگان تجاری روسیه، آفریقا برگزار خواهد شد. 

روسیه پوتین آفریقا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر