کد خبر: 826738 A

صحنه لبنان در هشتمین روز اعتراض‌­ها به‌رغم کاهش شدت تظاهرات بر اثر بارش باران و تلاش ارتش برای بازگشایی مسیرهای مسدود شده، همچنان مشابه روز نخست است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، ارتش این کشور امروز -پنجشنبه- تلاش می‌­کند برخی مسیرهای مسدود شده در کشور را بازگشایی کند.

ارتش روز گذشته اعلام کرده بود که در کنار مردم لبنان و خواسته­‌های حیاتی به حق آنها می‌­ایستد و از آزادی بیان و تظاهرات صلح‌آمیز حمایت می­‌کند، اما درگیری ارتش با معترضان در منطقه «صیدا» موجب زخمی شدن یک نفر شد.

تظاهر کنندگان لبنانی همچنان مسیرهای اصلی را مسدود کرده که این امر موجب فلج شدن بخشی از کشور شده است. مدارس و اداره‌­های کل و سازمان­‌های خصوصی همچنان تعطیل است.

مردم لبنان ظهر امروز منتظر سخنرانی «میشل عون» رئیس‌جمهوری این کشور درباره آخرین تحولات هستند.

«ولید جنبلاط»، رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان کنفرانس مطبوعاتی خود را که قرار بود امروز برگزار کند، به دنبال برنامه سخنرانی عون به زمان به وقت دیگری موکول کرد.

این در حالی است که روزنامه الجمهوریه لبنان گزارش داد که گروهی از اعضای حزب سوسیالیست در دیدار با «سعد الحریری» نخست وزیر این کشور از آمادگی وزرای این حزب برای استعفا از دولت خبر دادند اما تأکید کردند که با این عمل به صورت اقدام فردی و یکجانبه مخالف هستند.

    

 

لبنان اعتراض میشل عون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر