کد خبر: 826134 A

پنتاگون:

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در نهایت تمام نیروهای خارج شده از سوریه را به ایالات متحده بازمی‌گرداند و حضور نظامیان ما در عراق نیز دائمی نخواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق، روز گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد،نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه اجازه یافته‌اند که وارد اقلیم کردستان عراق شده و از آنجا به خارج از کشور منتقل شوند.

در این بیانیه آمده است: برخی رسانه‌ها و آژانس‌های خبری اظهاراتی را درباره عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه به سمت عراق منتشر می‌کنند همه نیروهای آمریکایی که از سوریه عقب‌نشینی کرده‌اند اجازه ورود به منطقه کردستان عراق را دریافت کرده‌اند تا سپس به خارج عراق منتقل شوند.

این بیانیه تأکید کرد: عراق به باقی ماندن این نیروها در خاک خود موافقت نکرده است.

در مقابل، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا که در سفری از پیش اعلام‌نشده در عربستان سعودی به‌سر می‌برد، روز گذشته با حضور در پایگاه هوایی «شاهزاده سلطان» در نزدیکی ریاض گفت: «هدف واشنگتن ماندن برای همیشه در عراق نیست و قصد نهایی ما خروج تمام نیروهای آمریکایی و بازگرداندن آنها به کشور است.»

اسپر افزود، جزئیات درباره مدت حضور نیروهای آمریکایی در عراق هنوز مورد بحث و بررسی قرار نگرفته است و وی روز چهارشنبه با همتای عراقی خود گفت‌وگو خواهد کرد.

ایالات متحده سوریه عراق کردستان عراق واشنگتن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر