کد خبر: 825645 A

شبکه تلویزیونی «ان‌بی‌سی» اعلام کرد که پنتاگون طرحی را آماده می‌کند که در صورت دستور رئیس‌جمهوری آمریکا، تمام نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج کند.

به گزارش ایلنا، شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی گزارش داد که پنتاگون طرحی را آماده می‌کند که در صورت دستور «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، تمامی نیروهای این کشور را از افغانستان خارج کند.

این شبکه تلویزیونی، امروز- دوشنبه- به نقل از منابعی در وزارت دفاع آمریکا، تصریح کرد که این طرح در دست تهیه است و در صورت تصمیم‌گیری در مورد عقب‌نشینی سربازان آمریکایی به سرعت طی چند هفته آینده اجرا می‌شود.

طبق گزارش ان‌بی‌سی، این تصمیم می‌تواند مانند تصمیم به عقب‌نشینی نظامیان از سوریه تعجب‌آور باشد.

روز گذشته، روزنامه «نیویورک‌تایمز» به نقل از ژنرال «اسکات میلر» که فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان را بر عهده دارد، نوشت که آمریکا طی یک سال گذشته 2000 سرباز را از افغانستان خارج کرد.

این روزنامه خاطرنشان کرد که این امر با وجود عدم موفقیت واشنگتن و گروه طالبان برای دستیابی به توافقنامه صلح در افغانستان رخ داده است.

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا، که روز یکشنبه در سفری سرزده به افغانستان رفته بود، اعلام کرد که آمریکا می‌تواند شمار نیروهایش در افغانستان را به هشت هزار و 600 نفر کاهش دهد؛ بدون آنکه این کاهش بر مبارزه علیه تروریسم در این کشور تأثیر بگذارد.

 

البته اسپر تصریح کرد که خروج این نیروها تنها در صورت توافق با طالبان انجام خواهد شد و بخشی از توافقنامه خواهد بود.

 

افغانستان پنتاگون ناتو واشنگتن نیروهای آمریکایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر