کد خبر: 824168 A

نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره ایالات متحده به درگذشت رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان این کشور، واکنش نشان دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره ایالات متحده به درگذشت «الایجا کامینگز»، رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان این کشور، واکنش نشان دادند. 

بنا به بیانیه دفتر کامینگز، وی در ساعت دو و ۴۵ دقیقه بامداد به وقت محلی در بیمارستان جان هاپکینز، به علت «مشکلات طولانی سلامتی» درگذشت.

«کاملا هریس»، سناتور ایالت کالیفرنیا، در پیامی توئیتری گفت: «امروز بزرگی را از دست دادیم. الایجا کامینگز رهبری بود بی‌باک، حامی دموکراسی و مبارز مردم مریلند. جهان ما بدون حضور او کم‌نورتر است.»

«مارکو روبیو»، سناتور ایالت فلوریدا، نیز در پیامی توئیتری گفت: «به خانواده الایجا کامینگز تسلیت می‌گویم. این سناتور مریلند امروز صبح در ۶۸ سالگی به دیدار خداوند رفت. باشد که خداوند به خانواده او، در این لحظات سخت، قدرت و آرامش عطا کند و روح او را قرین رحمت کند.»

«مارک وارنر»، سناتور ایالن ویرجینیا، نیز در واکنش به خبر درگذشت کامینگز گفت که از درگذشت او «بسیار ناراحت» شده است و این واقعه را «ضایعه‌ای برای بالتیمور، کنگره و کشور» عنوان کرد. 

«چاک شومر»، رهبر اقلیت دموکرات در سنا، نیز در پیامی ویدئویی درگذشت این نماینده را تسلیت گفت: «امروز صبح روزنامه‌ها را خواندم و اولین چیزی که به چشمم خورد خبر درگذشت کامینگز بود. این خبر ضربه‌ای بزرگ برای من بود. او مردی بزرگ بود. نه‌تنها نماینده‌ای عالی‌مقام در کنگره که مردی بی‌مانند بود.»

 

چاک شومر کاملا هریس الایجا کامینگز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر