کد خبر: 824137 A

کاخ کرملین به نامه اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا به همتای ترک خود واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، کاخ کرملین امروز -‌پنج‌شنبه- از لحن «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در نامه‌ اخیرش به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه انتقاد کرد. 

ترامپ در این نامه نسبت به پیامدهای عملیات نظامی آنکارا در شمال شرقی سوریه هشدار داده است. رئیس کاخ سفید این نامه را در تاریخ ۹ اکتبر نوشته است یعنی روزی که ترکیه عملیات نظامی خود را در شمال شرق سوریه علیه مواضع شبه‌نظامیان کرد آغاز کرد. وی در این نامه نوشته است: «بیایید برای دستیابی به یک توافق خوب همکاری کنیم. شما مایل نیستید مسئول کشتار هزاران نفر باشید، من هم نمی‌خواهم مسئول نابود کردن اقتصاد ترکیه باشم، (قطعا این کار) را خواهم کرد.»  

دونالد ترامپ همچنین در این نامه گفته است: «اگر این کار را به شیوه‌ای درست و انسانی انجام دهید، تاریخ نگاهی مطلوبی نسبت به شما خواهد داشت چنانچه رویداد خوبی اتفاق نیفتد، از منظر تاریخ شما شیطان خواهید بود.» وی نامه خود را به این جمله به پایان برده است: «کله‌شق نباش! احمق نباش! بعدا با شما تماس می‌گیرم.»

«دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ کرملین، ‌در جمع خبرنگاران، با انتقاد از لحن نامه ترامپ گفت: «در مکاتبات میان رهبران کشورها، اغلب یا چنین لحنی مواجه نمی‌شوید. این نامه به‌شدت غیرعادی است!»

 

دونالد ترامپ دیمیتری پسکوف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر