کد خبر: 823993 A

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که در جلسه اخیر سران کنگره و رئیس‌جمهوری در خصوص خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، «متاسفانه ترامپ از کوره در رفت».

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان نشست روز چهارشنبه با سران کنگره درباره اوضاع در سوریه و عملیات نظامی ترکیه، «از کوره در رفت».

پلوسی بعد از این نشست در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت که او بعد از عصبانیت ترامپ، جلسه را متوقف کرد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا طغیان عصبی ترامپ را به نتایج رای‌گیری در مجلس نمایندگان درباره خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه نسبت دارد و گفت: «معتقدم این رای‌گیری، به‌ویژه حجم رای‌گیری، که بیش از یک‌سوم جمهوری‌خواهان با اقدام رئیس‌جمهوری مخالفت کردند، ترامپ را تحت تاثیر قرار داده است. او شوکه شده است.»

وی افزود: «به همین دلیل ما نتوانستیم جلسه را ادامه دهیم زیرا او ارتباط خود را با واقعیت از دست داد.»

از سوی دیگر، «استنی هوایر» رهبر اکثریت در مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را به "ایجاد بحران در خاورمیانه" متهم کرد.

«چاک شومر» رهبر دموکرات سنا نیز گفت که ترامپ برنامه‌ای برای مقابله با عناصر گروه تروریستی داعش داعش ندارد.

شومر خاطرنشان کرد که ترامپ با رئیس مجلس نمایندگان به شیوه‌ای توهین‌آمیز صحبت کرده و او را «سیاستمدار درجه سوم» توصیف کرده است.

ترامپ اما در حساب کاربری خود در توئیتر پستی تند منتشر کرده و گفته است: «نانسی پلوسی دچار طغیان عصبی شده است یا او مشکلی با طبقه بالای خودش دارد، یا اینکه اصلا از کشور بزرگ ما خوشش نمی‌آید.»

قرار بود ترامپ در نشست با سران کنگره، درباره اوضاع سوریه در پی حمله نظامی ترکیه به شمال شرقی این کشور، گفت‌وگو کند.

قبل از نشست مذکور، مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ای تصویب، و طی آن تصمیم ترامپ به خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال سوریه را محکوم کردند.

ترامپ و پلوسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر