کد خبر: 823068 A

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به دولت جدید سودان پیشنهاد مذاکره درباره اسرای این کشور، که در عملیات ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن مشارکت داشتند را مطرح کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، صبح امروز- سه‌شنبه- در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: «این غیر منتظره نبود که مردم انقلابی سودان برای دفاع از یکی از هموطنان‌شان که هفته‌ها قبل در مصر بازداشت شده بود، اقدام کنند. اما این موضوع توجه مرا به خود جلب کرد اسارت افرادی است که در نبردهای ائتلاف متجاوز علیه یمن مشارکت داشتند. عدم توجه به آنها و رها کردن آنها به حال خود، تا در معرض اسارت و کشتار روزانه قرار بگیرند، اشتباه است؛ اگر چه ما آماده مذاکره با انقلابیون سودانی هستیم.»

سودان، یکی از شرکای سعودی در ائتلاف جنگی علیه یمن محسوب می‌شود. دولت سودان شمار نظامیان خود، که در این جنگ مشارکت دارند را اعلام نکرده ولی گفته است که آماده اعزام 6 هزار نیروی دیگر به یمن نیز است.

«عبدالفتاخ البرهان» رئیس شورای حاکمیتی در سودان اخیرا طی گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرد که به موجب توافق با ائتلاف سعودی- اماراتی، نیروهای سودانی در یمن می‌مانند.

الحوثی اسرای سودانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر