کد خبر: 822890 A

خبرگزاری سانا از اقدام ۱۵۰ سرباز آمریکایی برای انتقال از سوریه به عراق از طریق فرودگاه غیرقانونی «رحیبه» در شهر «مالکیه» خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا، حدود ۱۵۰ سرباز آمریکایی از طریق فرودگاه غیر قانونی «رحیبه» در شهر «مالکیه» به عراق رفته‌اند.

یگان‌های ارتش سوریه امروز- دوشنبه- وارد شهر «الطبقه» و فرودگاه نظامی آن و شهر «عین عیسی» و تعدادی از روستاها و شهرهای استان «رقه» و همچنین شهر «تل تمر» در شمال استان «حسکه» شدند. 

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز گذشته گفت که واشنگتن آماده است حدود هزار نفر از سربازان خود را از شمال سوریه با بیشترین سرعت ممکن خارج کند.

اسپر در ادامه افزود:‌«ما در ۲۴ ساعت گذشته دریافتیم که ترک‌ها احتمالا قصد دارند دایره حمله خود را به سمت جنوب و غرب گسترش دهند. همچنین فهمیدیم که نیروهای دموکرات سوریه تلاش می‌کنند با نیروهای سوری و روس برای حمله معکوس به ترک‌ها در شمال معامله کنند». 

یک پایگاه نیروهای آمریکایی در شمال سوریه مورد بمباران ارتش ترکیه قرار گرفت حال آنکه «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا تأکید کرده است حمایت از مرزها بین سوریه و ترکیه از وظایف سربازان آمریکایی نیست و این نیروها باید از سوریه خارج شوند.

سربازان آمریکائی فرودگاه رحیبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر